Eğtim

En temel faktörlermizden biri eğtimdir “şeytan tuzağı”dan çıkmak için (diasporda denildiği gibi) devamlı olarak yeni neslin eğtimi şartır.Eğtim ikinci bir sorun olarak QSA’nın içinde yer almaktadır.Her bireyin eğtim özgürlüğü vardır yaşama özgürlüğü olduğu gibi. QSA eğitim konusundaki eksikliği her nesildeki eksklikleri ve her cinsiyeteki eksikleri tespitinde elde etiği sonuç olarak bir yeni projeye imza atmıştır “Bilgini Geliştir”.Bu proje veya program bir sürü aktiviteleri barındırmaktadır başta dil kursları olamk üzere fen ve edbiyat üzerindeki derslere de önem vermektedir.Bunun yanında diğer projemiz “Öğrenci Bursu” dur, bu projeden ekonomik olarak ağır durumda olan üniversite öğrencilerine aylık bur verilmektedir.
Diğer projemiz “Okul Yolu” bu projeden mesafe olarak okularında lise öğrencilerin aylık olarak bilet giderleri gidiş ve geliş ödenmektedir, tabiki bu projeden ağır koşularda olan aileler sözkonusudur, diğer projelerimiz orta ve ilk okul oğrencilerini kapsamaktadır ve burdaki amacmız günlük harç miktarını karşılamaktır (ekmek).
Eğitimin önemini gözönünde bulundurduğumuz zaman ve yeni neslin bunun ihtiyacı tespit edildiğnde biz QSA olarak devamlı olarak “Bilgini geliştir” projesi ile bir çok alanda mesela iletişim, din bilgisi, gençler için spor aktiviteleri vs.konuları işlemektedir.Diğer yandan kadının önemini bu konuda çok önemli gördümüz için QSA olarak kadın departmanını da ek olrak eklemişizdir projemizde. Kadınlar ile ilgili olan programlar hepsinde kadınlar üstlenecektir.QSA sayesinde kadın aktif bir rol oynayacaktır toplumun içinde ve bunun gelişimini ve sorumluluğun üstlenmesine geliştirecektir.
Bu projelerde dayanışmada yer almak isityorsanız veya herhangi bu projelerden birine üstlenmek istiyorsanız 50 Euro/ aylık “öğrenci bursu” için; 20 euro / aylık “okul yolu” ve sadece 5 euro/ aylık ılk okul ve orta okul çocukları için harçlık.

This post is also available in: Arnavutça İngilizce

Leave a Reply

Your email address will not be published.