Umut ve Ekmek

Buradaki durumu gözönünde buludurduğumuz zaman özelikle Preşova Vadisinde ve Kumanova ile Likovada çalışmalarımızın olduğu belediyeler, QSA “Umut ve Ekmek” projesi ile aylık  ihtiyacı  olduğunu belirlediğmiz  ailenin temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaktayız bunlar: un, yağ, fasulye, pirinç,tuz, şeker, makarna vs., bunun yanında hijyenik ürünlerde verilmektedir mesela şampuan, deterjan, sabun vs.

Preşova vadisinde 2009 ylından  bu projeyi yürütmekteyiz, Kumanova ve Likova belediyelerinde 2012 yılında başlatmışızdır, bu projeden kazanan aile sayısı 49, her ay devamlı olarak paket halinde temel gıda ve hijyenik ürünler gönderilmektedir.

Bu şekilde her aile temel gıda ihtiyaçtan ziyade onları gözetleyen bir “aile bireyi” olarak sistemli olarak her ay onların ihtiyaçlarını gideren bir ailenin büyüğü olarak onlara sahip çıkmaktayız.QSA ‘nın vizyonu bu proje sayesinde temel olarak bu topraklardan devamlı olan göçü bir nevi durdurmaktır.

Kazanan aileler QSA’nın kriterlerine uygun olarak seçimler  yapılmaktadır, değrelendirmelerden sonra sonuca ulaşıyoruz ve bu şekilde suistimalere olanak verilmiyor.

Bu projenin özeliklerinden biri ailelerin ikizleşmesi yani kazanan ail eve bağışta bulunan ailyi tanıştrıyoruz ve bu şekilde bağşta bulunacak olan aileye bir yılık bakım sözleşmesi imzalatırıyoruz bu şekilde devamlı olarak ziyaretler olmakta bir nevi kaynaşma ve bunun sonucu olarak iyi bir dayanışma orneğni sergilemiş oluyoruz.

Her hangi bir aileye  yardım etmek istiyorsanız siz sadece aylık 40-50 Euro/aylık ödeme ( üyelerin sayısına bağlı).Bir ailenin bakımına üstlenmek için beli bir sure için burayı tıklayınız.

This post is also available in: Arnavutça İngilizce

Leave a Reply

Your email address will not be published.