Q.S.A. Kimdir ve ne ifade ediyor?

QSA (Dayanışma ve Gelişme Merkezi) otokton bir kuruluştur, kaynağı arnavut milletindendir ve tabiki milletine hizmet etmek amacı ile kurulmuştur. Faliyetlerimiz ‘Milleten Millete’ felsefesi ile yürümektedir.Entelektüel gençllerden kurulan bir yapıya sahiptir diğer kuruluşlardan farklı analiz ve erişme felsefesine dayalı.
QSA kendine özgü siyaseten uzak bir kuruluştur.Temel felsefesi ve odaklandığı nokta “İnsan”dır ki bu yaşadığımız topraklarda en temel sorunu her insanın ihtiyacı olan ekme, sığınma ve eğitim.
Bu nedenden dolayı hiç bir QSA’yararlananlar, aktivist, ağ üyesi, merkezlerin yönetim kurulunun üyeleri, bağışçılar, ortak çalışanlarımız hiç biriyle nerden geldiği veya hangi cins, ırk, kültür,yaş, din veya hagi siyasi görüşüne olduğu gözetmeksizin hizmet etmekteyiz.
QSA’nın üylerei tek bir amaç için beraber çalışırlar o da buradaki topraklarda unutulan dayanışmayı insanlar arasında yeniden canlandırmak.QSA bir yandan burdaki toplumun kendini avukt konumunda koymustur ve tabiki bu sınıfın sözcusü, onların sorunlarını dışa vurmak ve burdaki kardeşlermizin bizim vatanımzın insanının sorunlarını ve ağır koşılarını anlatmak.Ve bu nedenden dolayı QSA herkese açık bir topluluktur arnavutların her yöresinden ve her yerinden üye ve gurplar kabul etmektedir Kosova, Arnavutluk, Makedonya, ve tabiki Preşevo Vadisinden. Bizim ciddi çalışmalarımızla birlikte yurt dışında bulunan bizim şubelerimize tabiki arnavut olmayan uyelerimiz de olmuştur bunları saymak gerekir ise alman, isviçreli türk vs.
Bütün merkezlerimiz devlet kurumlarında kayıtlıdır, her devlete bulunan merkezlerimiz ve şubelerimiz o devletin kanunlarına tabiidir, özgür bir şekilde çalışmalarını sürdürürler dhe her merkezin bir meclisi, yönetim kurulu, üyeler dhe tüzüğü bulunur.

This post is also available in: Arnavutça İngilizce Almanca

Leave a Reply

Your email address will not be published.