Geçmişimiz

Dayanışma ve Gelisşme Merkezi (QSA) kurulduğu günden bu yana, entelektüel gençlerin ve iyi niyet bir grup tarafından, farklı yaş profilleri arnavut topraklarında ve diaspora insanlarını topluluk halinde getiren bir sivil toplum örguüt profilidir. Başlangıçta Presevo’da 2007 yılında kuruldu bir yardilmlasma orgutu olarkak faliyet gostermistir 2011 yılindan sonra Dayanisma ve Gelisme Merkezi QSA olarak faliyeteyiz.
Dayanisma ihitiyacının oldugu bu günlerde ve toplumda oluşan sorunları çozümlere katkı sağlamak için toplu halde örgütlenmemiz kaçınılmaz olmuştur, 2011 yılından sonra QSA strateji değisimine gitmiştir, bu bağlamda iki ana konu uzerinde durulmustur 1.Eğitim sayesinde toplumun gelişimi ve 2.Diasporaya dayanişma ideolojisinin dağılımı.
2011 yılından itibaren, tolpluma yeni hizmet startejimiz farklı boyutlara taşımaya başlamışızdır, yardımlaşmadan ziyade, bileşiminin içinde toplumun gelişimini sağlayacak kendi vatanımızdan ve yrut dışındaki insanlarımızı orgütleyerek ve yurtdışında QSA ‘nın şubelerini açarak dayanişmanın fikrinin daha güçlü bir şekilde duyurlmasını sağlamaktır tabiki bunun yanında ortak noktamız milletimizin ihtiyaçlarıdır.
Yeni stratejisini QSA sürdürükne, 2009 yılından beri kendi ağını geliştirmeye başlamıştır.İlk olarak İsviçredeki şubesini açmıştır ve onu takiben Almanya ve belçika izlemiştir. Diaspaorada şubelerini açtıktan sonar vatanımızdaki merkezi ve diğerlerini güçlü kılmak için iyi bir potansiyel güç yakalamıştır, boylece 2012 yılında Makedonya – Kumanova şehrinde diğer merkezini insanlara hizmet için açmıştır.

QSA (Dayanışma ve Gelişme Merkezi) ileride Kosova ve Arnavutlukta yeni hizmet merkezlerini açmaya planlamaktadır.Bu jeografik yayılmamız diasporadaki şubelerimiz ile paralel bir şekilde olucaktır.Eğer siz de QSA’nın bir parçası omlak istiyorsanız sizing ulkenizde kurmak veya kurulmasına vesile olmak istiyorsanız lutfen burayı tıklayınız.

This post is also available in: Arnavutça İngilizce

Leave a Reply

Your email address will not be published.