Preşova Merkezli Q.S.A Vakfı, bugün İsviçre Lozana’dan İslam Merkezi mensupları, yerel şirketlerin mensupları, yerel medya v.b mensupların önünde Preşova’dan Shabani ailesine ikili evi teslim etti.

Bu aile, barınma (ev) açıdan yıllardır çok zor şartların altında yaşımaktaydılar. Ancak başta yardımlarını esirgemeyenler ve Q.S.A’nın işi titizlikle takip ederek sonunda bu aileye mutlu bir şekilde teslim etmiş buluyoruz.

Yerel şirketler ve yardımsever kimselerin yardımları birbirinden farklı yardımlar olmuştur. Onlardan bazılarını şu şekilde aktarabiliriz: Maddi (para), inşaat malzemesi, kapı-pencereler, mobilya, beyaz eşya ve gönüllü işçilik v.b. olmuştur.

Kendileri çok iyi durumda olmasalar da kendilerinden daha kötü durumda olanlara yönelik yapılan yardımlarla başta herkesin cömert ve yardımsever geniş ve dolu gönüllerini gösteriyor. Tabiidir ki Yüce Allah (c.c) katında bunların mükafaatları inşaAllah kat ve kat daha fazlasını bulacaklardır.

Q.S.A başta yapılan bu hayırlı faaliyette yer alan İsviçre Lozana’da Arnavut İslam Merkezi ve yardımlarını esirgemeyen diğer tüm hayırsevenlere en içtenlikle teşekkür eder ve Shabani/Şabani ailesi gibi Preşeva civarında çok fazla diğer muhtaç yoksul ailelerin de bulunduğunu hatırlatarak yardımlarınızı esirgememenizi dileriz.

Q.S.A Ayrıca yerel medya organlarının bu durumları bildirmesiyle ve diğer desteklerinden dolayı teşekkür eder.

Bu faaliyetle ilgili aşağıda bazı resim ve video çekimlerini izleyebilirsiniz.

Yardımlaşma ve Yükselme Vakfı – Yardımlaşma Birimi

28 Mayıs 2012 – Preşova

This post is also available in: Arnavutça İngilizce Almanca