Q.S.A (Yardımlaşma ve Yükselme Vakfı), Kurban Bayramının gelmesi münasebetiyle “Kurban Bayramı Yardım Paketi” adlı faaliyetiyle kesilen 175 kurban (25 inek) etinden Preşova ve Bujanoc’ta Yardım Paketi’nden 775 yoksul, yetim, engelli v.b ailelere dağıtmıştır.

Kurban Bayramında yapılan “Kurban Bayramı Yardım Paketi” adlı bu hayırlı faaliyet, yine cömert ve yardımsevenlerin bize güvenip desteklemesiyle meydana gelmiştir.

Kurbanların kesimi son derece titizlikle seçilmiş tecrübeli kimseler tarafından yapılmıştır. Artık Q.S.A tecrübesiyle yardımlarınızı titizlik içerisinde yerine getirebilme hizmetinizdedir.

 

Q.S.A, diğer yardımsever vakıf ve derneklerle (BL Miratoc, Preşova’da Engelli çocukların ebeveynleri ve yakınları Vakfı, Presova’dan OVL, vb. Vakıf- derneklerle) iyi ilişkiler içerisinde olup Kurban Bayramında da BL Miratoc bir (inek) kurban verip Miratoc köyündeki yoksullara dağıtılmıştır.

Faaliyeti destekleyenler; İsviçre Soloturn’den Solidariteti, Jugendkulturzentrum, İsviçre Zurih’ten “Takva”, Sunnah Dietikon Camii, ve Preşova Vadisinden vatandaşlar. Ayrıca Ceneve cemaatinin göndermiş olduğu maddi (para) ile Preşova İlçesinde 35 aileye Kurban Bayramından önce Kurban Bayramı Yardım Paketi gönderilmiştir.

Agrokultura da her zamanki gibi desteklemelerini devam ederek kurban etinin dağıtımında yardımında bulunmuştur. Bujanoc muhtarlığı ise uzak bölgelerinde bulunan yoksul ailelerine yardımların ulaşabilmesi için bir araç tahsil etmiştir. Bu arada Q.S.A elemanların başta yoksul ve ihtiyaç sahiplerini belirtmek için titizliklerinden ve tüm gayretlerinden dolayı teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

       

Q.S.A, yapılmış bu hayırlı faaliyetinde yer alan gerek bağışta bulunanlar gerekse çalışanlara herkese en içtenlikle teşekkür eder, Yüce Allah (c.c) yapmış olduğunuz ve yapacağınız yardımlarınızı, gayretlerinizi kabul eylemesini ve bol bol hayırlı bereketli rızıklar nasip eylemesini diler.

Yardımlaşma ve Yükselme Vakfı

Yardımlaşma Birimi

This post is also available in: Arnavutça İngilizce Almanca