Preşova Yardımlaşma merkezi ve Yükselme Vakfı (QSA), Ramazan Bayramının gelmesi münasebetiyle “Bayram Sepeti” adlı faaliyetiyle Preşova ve Bujanoc’ta 230 yardım paketini yoksul ailelere dağıtmıştır.

Bu proje, Batı Avrupasında yaşayan aslen Preşova Vadisi’nden ve ayrıca başka yardımseverler tarafından da desteklenmiştir. Bu, geleneksel bir proje olup yoksul ailelerin yanında yer alarak onların da Ramazan Bayramı’nın mutluluğunu yaşayabilmeleri hedeflenmiştir.

Q.S.A, bu projeye destek veren İsviçre’den, Almanya’dan ve Belçika’dan yardımsever herkese ve özellikle İsviçre’den Soloturn Solidariteti Vakfı’na teşekkür eder. Bu projeye destek verenleri şu şekilde sıralayabiliriz: Anika Eczacı, Kultura kütüphanesi, Afarizmi ve Zeniti. Her zamanki gibi Preşova’dan “Agrokultura” da bu desteklemede hazır bulunmuştur. Yapılan yardımların Preşova Vadisi ve civarına ulaşabilmeleri için Preşova’dan yardımsever vatandaşımız Skënder Halimi de hazır bulunmuştur. Bunların yanında Preşova’nın diğer fertlerinin de sadakat’ul-fitir, zekat v.b yardımlarını Q.S.A’a getirerek bu projeye katkıda bulunmuş olduklarından dolayı Q.S.A  içtenlikle teşekkür eder. Yüce Allah (c.c) yapılan ve yapılacak tüm yardımlarınızı, Ramazan orucunuzu ve tüm ibadetlerinizi kabul eylesin ve hayırlı bereketli rızıklar nasip eylesin.

 

Hayırlı Bayramlar dileriz!…

Yardımlaşma merkezi ve Yükselme Vakfı’ndan

Yardımlaşma Birimi

This post is also available in: Arnavutça İngilizce Almanca